UBORAK: U pitanju egzistencija 48 radnika
Sindikat komunalne privrede u Federaciji BiH - Županijski odbor Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) s velikom zabrinutošću prati posljedice požara na deponiji Uborak, kojeg smatra ozbiljnim problemom za Mostar i njegove građane, osobito imajući u vidu značaj deponija za sustav upravljanja otpadom dok je požar na deponiji i dalje aktivan.
- No, želimo skrenuti pozornost javnosti i nadležnih institucija na pitanje koje se u ovom trenutku ne smije zanemariti a to je sudbina 48 radnika zaposlenih u JP 'Deponija' Mostar. To su vrijedni ljudi koji su godinama obavljali izuzetno težak i odgovoran posao, često u vrlo zahtjevnim uvjetima, da bi danas, ne svojom krivnjom, ostali bez mogućnosti obavljati svoje radne zadaće, čime je u pitanje dovedena i njihova, kao i egzistencija njihovih obitelji, ukazuje ovaj Sindikat koji poziva Grad Mostar, nadležne gradske i županijske institucije te upravu poduzeća hitno pristupiti rješavanju ovog problema i izaći adekvatno rješenje kojim će se zaštititi radno-pravni status ovih radnika.
- Nužno je osigurati da nijedan radnik ne snosi posljedice okolnosti na koje nije mogao utjecati. U ovim teškim trenutcima izražavamo solidarnost s radnicima deponije Uborak i njihovim obiteljima te očekujemo da nadležni pokažu odgovornost i društvenu osjetljivost kako bi se što prije pronašlo održivo rješenje za njihov daljnji radni angažman i egzistencijalnu sigurnost, poruka je Sindikata.